2023-2024 Strength & Performance - Kingswood Oxford

2023-2024 Strength & Performance

  • # Name Hometown
  • Hunter Anastasio Simsbury
  • Enzo Androw Burlington
  • Luciano Ayala Southington
  • Saanve Bathula Farmington
  • Colton Bischoff Colchester
  • Alexander Braunstein Avon
  • Tyler Brown Ellington
  • Jianan Cai Guang Zhou
  • Thomas Caporaso Glastonbury
  • Sebastian Cotte East Hartford
  • Santiago Croes-Ball Cheshire
  • Ronan Culligan Avon
  • Sean Delaney Burlington
  • Michael DeNardo Berlin
  • Beckett Dodd West Hartford
  • Clara Drag Kensington
  • Jackson Drapeau Rocky Hill
  • Sihan Fei Beijing
  • Saahit Gaddipati South Windsor
  • Ethan Gingeleskie West Hartford
  • Adam Gold West Hartford
  • Evan Goldfarb West Hartford
  • Daniel Grigorian West Hartford
  • Justice Hanna Meriden
  • Charles Hare Shelton
  • Cameron Hart West Hartford
  • Joseph Kalinowski Middlefield
  • Jack Kanaan Avon
  • John Kumpa West Hartford
  • Logan LaCroix South Glastonbury
  • Benjamin LaFreniere West Hartford
  • Hayden Liddy Colchester
  • William Maclean Glastonbury
  • Odin Malz Colchester
  • Adam Merritt West Hartford
  • Brady Moy South Glastonbury
  • Zack Munawar Deep River
  • Ryan Munz South Windsor
  • Adnan Murphy Bloomfield
  • Minnila Muthukumar Glastonbury
  • Benjamin Naujoks Farmington
  • Jace Oneglia Harwinton
  • Mohan Palanki West Hartford
  • John Pavano Avon
  • Amogh Peddapothla Rocky Hill
  • Daniel Petruzella Farmington
  • Luke Polley Manchester
  • Cameron Rios Windsor
  • Nikhil Joaquín Rollán Farmington
  • Owen Roy West Hartford
  • Beckett Ryan Canton
  • Sanya Sadiq West Hartford
  • Noor Sayej West Hartford
  • Preston Scott South Windsor
  • Matthew Silva Amston
  • Dalton Smith Harwinton
  • Shane Smith Manchester
  • Ethan Stec Westfield
  • Daksh Suryadevara Ellington
  • Loretta Szych Stafford Springs
  • Nicolas Tippner Cheshire
  • Eleanor Toomey Bolton
  • Johnathan Troian North Granby
  • Amy Wang Glastonbury
  • Xinyuan Zhang Shenyang City
  • Maximus Bedard East Hartford
  • Lucas Wells West Hartford
  • Aayan Anwar West Hartford
  • Liam Davis South Windsor
  • Isa Rashid Cheshire
  • Sruthi Thiyagarajan Manchester
  • Chenxi Li Shanghai
Brad Seaman

Head Varsity Coach, Boys' Basketball

860-233-9631 X2712

Bio



Additional Coaches:
Patricia Crowley Alexa Tzanova Erin McQuiston